Набір ньюзлетерів, які допоможуть вам залишатися в курсі всього, що відбувається на світовому медіаринку — від класичних Poynter та NiemanLab до більш новаторських Digiday чи Axios.

Розсилки є хорошим рішенням для тих, кому треба оптимізувати свій час для читання. Більшість ньюзлетерів побудовані таким чином, аби давати підписникам одразу відібраний та найкращий контент (більше про структуру ефективної розсилки ми вже писали тут).  

Тож якщо ви володієте англійською мовою, або, принаймні, не лінуєтеся читати з словником, ця підбірка ресурсів з розсилками може вас зацікавити.

Poynter

Інститут Пойнтера у Флориді є однією з найвпливовіших шкіл для журналістів у світі. Poynter спеціалізується на журналістській етиці та фактчекінгу, репортажах, розвитку лідерів журналістики та підвищенні різноманіття в новинах. Ньюзлетер від Poynter буде корисним для тих, хто досліджує або ж використовує як приклад американський медіаринок, оскільки кожна розсилка дуже детально його аналізує: від кадрових змін в медіа до останніх «зашкварів».

У сайту є декілька варіантів щотижневої електронної розсилки, або ж можна обрати усе і одразу: «Місцеві видання» (присвячена розвитку локальних медіа); «Звіт Пойнтера» (про найважливіші історії в ЗМІ за тиждень); «Когорта» (про жінок у цифровій журналістиці); «Фактично» (про цікаві фактчеки); «Спробуйте це! Інструменти для журналістики» (про найновіші інструменти у сучасній журналістиці); «Щотижневий навчальний дайджест» (про онлайн та офлайн тренінги Poynter).

Журналістам радимо розсилку «Cпробуйте це!» (Try This! — Tools for Journalism) — вона приходить вранці майже кожного вівторка, а також є на сайті у розділі архіву. Вона також цікава за рахунок корисних посилань, наприклад, як слухати записи з місій NASA одночасно з музикою навколишнього середовища чи як дізнатися про безкоштовні технології  самостійного аналізу запитів аудиторії та створення власного продукту для неприбуткових організацій, в яких немає великих бюджетів на експерименти.

Columbia Journalism Review (CJR)

Columbia Journalism Review — журнал для професійних журналістів, що публікується Вищою школою журналістики Колумбійського університету і виходить двічі на рік. Місія CJR – бути голосом критики преси і формувати ідеї, які роблять медіалідерів та журналістів експертами у своїй роботі.

CJR пише про локальні новини, політичну аналітику, інновації у науці, технологіях та медіасфері, про участь медіа у вирішенні (або ж замовчуванні) глобальних екологічних проблем.

Окрім друкованої версії та щотижневого подкасту The Kicker, в CJR є й дві розсилки: 

  • Медіа сьогодні: щоденний огляд найбільших історій в журналістиці
  • Найпопулярніші історії: щотижневий дайджест найкращих історій CJR

І ще один приємний бонус: при підписці, окрім історій, до яких вже матимете доступ через cjr.org, отримаєте у нагороду  спеціальний доступ до подій CJR протягом року та друкований примірник (звісно, якщо ви живете у США ☺).

Axios

Заснований у 2016 році медіапроєкт Axios, за словами редакції, спрямований надавати швидку та ефективну інформацію і гідний досвід для читачів і рекламодавців.

Зараз проєкт має близько двадцяти різних тематичних розсилок невеликого формату у таких категоріях: політика, майбутнє, місто, транспортування, енергія, бізнес, наука, спорт, здоров’я та світ.

Для медійників найкраще підійде їх розвилка Axios Media Trends. ВОна приходить щовівторка й розповідає про тенденції цифрових медіа).

Щоб не змушувати вас читати непотрібне, Axios ще на початку повідомлення вказує ключові тези  та пояснення чому інформація важлива. Більше про концепцію та стратегію розсилок від головного редактора Axios Ніколаса Джонстона The Lede вже писав тут.

Nieman Lab

Nieman Lab – це один з проектів гарвардського Фонду журналістики Німена, який намагається дослідити як розвиваються новини в цифрову епоху. 

Історії успішних та провальних бізнес-ідей, спеціальні мобільні додатки, статистичне дослідження аудиторій та не тільки —  підписавшись на їх дайджест, матимете змогу щоденно отримувати лист із усіма найсвіжішими новинами про майбутню журналістику та інновації медіасфери. 

В Nieman Lab також є широка мережа видань-партнерів, тому в цю розсилку також потрапляє краще від The Atlantic, The Verge, The New York Times, American association for public opinion research тощо.

Деякі розсилки можна знайти онлайн, увівши в пошуковий рядок сайту The daily Digest і вибравши розсилку за датою, якщо раптом не захочете заморочуватися з пошуком в особистій пошті.

 Digidаy

Онлайн-журнал Digiday (скорочена назва від «Digital-Day») пише про події у галузі реклами, видавничої діяльності та медіа, а також організовує власні галузеві заходи та премії. На відміну від попередніх розсилок, Digiday фокусується не на медіа в широкому розумінні, а на маркетингу та рекламі. 

У березні 2012 року Forbes назвав Digiday одним із 12 найвпізнаваніших медіасайтів, а у 2015 році компанія увійшла до десятки найбільш інноваційних у медіа.

Отже, що пропонує підписникам Digiday? П’ять щоденних та одну щотижневу розсилку, з найкращими історіями з британських та європейських медіа та маркетингового ринку, а також з аналітикою в галузі e-commerce. Одна з цих розсилок цікава тим, що зроблена в форматі відеобрифінгів. Інша приходить о шостій ранку, тож буде корисною тим, хто прокидається рано й готується до робочого дня. Є й розсилка, яка приходить серед дня для тих, кому зручніше такий формат.

Авторка: Дарія Нишпорська

Фото: Pixabay

Цей текст створено в рамках програми міжредакційних обмінів Journalism Exchange Program за підтримки Національного фонду на підтримку демократії  NED. Більше про JEP читайте тут.

1 коментар

Comments are closed.