додому Про нас

Про нас

The Lede

Чому The Lede? Слово «lede» походить з журналістського сленгу. Воно з’явилося приблизно між 1950 і 1970 роками. Для друку в той час використовували лінотипи – машини, на яких текст складався із набраних матриць із літерами або іншими символами. Можна сказати, що саме друкарі та набірники текстів і вигадали «lede». Справа у тому, що в англійській мові є інше дуже схоже слово – «lead». Це була смужка металу, яку набірники ставили між рядками тексту, аби залишати між ними більше простору при друці. Але його ж використовували й журналісти, в звичному для нас значенні першого речення або кількох у матеріалі. Типографи та набірники часто плуталися, чого від них хочуть – виділити лід чи додати більше простору при наборі газети? Тоді з’явився «lede» як позначення першого речення тексту.

Лінотипи замінили більш сучасні технології, але «lede» залишився завдяки ідіомі «bury the lede» – коли кажуть про те, що пояснити найважливішу частину історії так і не вдалося або що її суть загубилась серед зайвих деталей. До речі слово «lede» є омофоном «lead» й звучать вони однаково.

Хто ми? Ми команда Media Development Foundation. Ви знаєте нас як організаторів MezhyhiryaFest, програми міжредакційних обмінів Journalism Exchange Program та медіаакселератора Media Manager Academy.

Навіщо ми це робимо? Як бачите, ми не сидимо склавши руки й втілюємо низку проектів, які націлені на те, аби робити медіа кращими. За роки в нас накопичилось багато знань, друзів, контенту та бажання усім цим ділитися. Ми вирішили зібрати усі ці складники в одному місці й перетворити на окремий ресурс з цією експертизою, де вона буде доступна усім, кому вона потрібна.

Для зв’язку: пишіть нам на скриньку mdfoundation2014@gmail.com