Це той час, коли усі пишуть та публікують підсумкові тексти. А ми підемо іншим шляхом — ми будемо їх читати і радити вам. 5 англомовних матеріалів для медійників, які, на думку The Lede, варто прочитати, подивитися чи послухати.

Predictions for journalism 2020, Nieman Lab 

Фундація при Гарвардському університеті Nieman Lab щороку робить опитування серед відомих медійників та фахівців з digital — що відбуватиметься в журналістиці в наступному році. Усі їхні передбачення редакція збирає в один величезний лонгрід: у ньому можна прочитати як одну коротку цитату від кожного респондента, так і перейти до розгорнутої відповіді, якщо вона вас зацікавила. 

Зараз на сайті є передбачення від 70 експертів й лонгрід продовжує оновлюватися та розширюватися. З цікавого в ньому: дуже багато респондентів розмірковують про майбутнє подкастів, молода аудиторія повільно рухається в бік усвідомленого та відповідального споживання інформації в мережі, а журналісти все більше об’єднуватимуться для спільної роботи над складними темами (але не тільки заради цього). В підсумку, це текст для неспішного та вдумливого читання на довгих зимових вихідних.

The Most Engaging Stories of 2019, Chartbeat

Аналітична компанія Chartbeat підбиває підсумки року в інший спосіб: складає перелік кращих матеріалів, які люди найбільше читали за рік. Для цього в 2019 році Chartbeat за допомогою своєї системи проаналізувала 54 мільйони матеріалів й виділила ті, які найбільше цікавили читачів. Цей параметр в компанії називають «Total Engaged Minutes». Наприклад, історія номер один в рейтингу за рік зібрала понад 30 мільйонів хвилин такого «залученого читання».  

Це лонгрід від The Atlantic про літак Malaysia Airlines, який зник в 2014 році. 

В Chartbeat є й рейтинги за 2016, 2017 та 2018 роки. Чим такий рейтинг може бути корисним журналістам та редакторам? Можна проаналізувати, що і як роблять кращі з кращих та запозичити щось із їхніх прийомів собі. Також це цікавий зріз за темами, які хвилювали читачів у 2019-му. 

The Decade in Pictures, The New York Times 

Цей лонгрід — комбо фотографій та тексту. Навіть тим, хто погано читає англійською, він буде зрозумілим. «Десятиліття в фотографіях» можна розглядати як кращі репортерські роботи, зібрані в одному місці. Або ж як матеріал, в якому розставлені акценти щодо ключових подій за останні десять років. 

До підбірки увійшли й два знімки з України: пожежа біля барикад на Майдані Незалежності Сергія Пономарьова та знімок зі зруйнованого будинку в Донецьку Сергія Ільницького. 

Digiday’s top trends in media in 2020

Подкаст від Digiday також намагається проаналізувати, що відбуватиметься в індустрії у 2020 році. Окрім аудіоверсії команда підготувала й короткий текст із головними меседжами подкасту. 

За прогнозами Digiday, юзери все більше цікавитимуться приватністю та зважатимуть на те, які сайти й яку інформацію про них збирають. Також у світових медіа посилюватиметься меседж: «купіть цей продукт або підписку не тому, що вони зроблять вас кращими або ефективнішими, а зробіть це заради демократії». В Digiday це явище назвали сумішшю філантропії та репортажу.

Наприклад, британське видання The Guardian залучає таким чином кошти на створення матеріалів про кліматичні зміни. В The New York Times тепер є окрема людина, яка відповідає за такі програми. І цей тренд впливатиме й на внутрішні процеси в редакціях: акцент від нарощення аудиторії та продажу реклами може переміститися на побудову спільноти читачів, аби втілювати такі програми, а це впливатиме й на бізнес-стратегії в медіа.

The 2020 Topics and Trends Report From Facebook IQ

Соцмережа Facebook кожного року аналізує поведінку та інтереси користувачів у всьому світі й формує потім на основі зібраних даних звіт. Цього року платформа досягла показника в 2,38 мільярда користувачів, що робить її таким гравцем на ринку, якого складно ігнорувати. 

Отже, в 2019 році Facebook зафіксувала серед своїх користувачів такі глобальні тренди: турбота про навколишнє середовище, зміна каналів та експерименти з новими цифровими платформами, створення речей власними руками, мінімалізм, мікромоменти та щоденні ритуали, наприклад, як ранкова чашка кави. 

Цей звіт охоплює Європу, Азіатсько-Тихоокеанський регіон, Північну та Латинську Америку. Якщо Facebook для вашого видання є важливим каналом для дистрибуції та спілкування з аудиторією, тут може знайтися кілька інсайтів, що може зацікавити ваших підписників.

Авторка: Тетяна Гордієнко

Зображення: Pixabay