Стажерка Journalism Exchange Program Олеся Саєнко зняла фотощоденник зі свого місячного стажування в редакції «Reporters». Це десять знімків Києва у різний час доби.

За словами самої авторки, попри не-любов до Києва, цього разу перебування у місті було приємним і корисним й їй вдалося сублімувати свої враження в фото. 

Й не поспішайте закривати цей матеріал одразу після того, як продивитеся всі фото: наприкінці ми підготували невелику підбірку текстів для тих, хто цікавиться фотоесеїстикою.

Додаткова читанка:

W. Eugene Smith: Father of the Photo Essay. Якщо ви цікавитеся фотографією, одразу додайте ресурс PetaPixel собі в закладки. Окрім новин з ринку, на ньому також публікуються уроки, матеріали про техніку, а в коментарях часто бувають професійні дискусії.  А матеріал, який ми вам радимо, розповідає про Юджина Сміта, дуже важливу постать в фотографії. 

5 types of photos that make for strong photo essays, audio slideshows. Фахівець американського National Public Radio з мультимедіа Кіт Дженкінс пояснює чому в хорошому фотоесе має бути загальний план, середній, портрет, знімок із деталями та з дією. Також він розповідає, як сучасні журналісти поєднують фото та аудіо, аби по максимуму використати усі технічні можливості й краще розповісти історію. 

Photography and the environment: Three perspectives. Три фотографи Ніколь Собецькі, Бенуа Аквін та Тобі Сміт розповіли як знімати довготермінові проєкти з фокусом на навколишнє середовище та екологію. Один з головних меседжів: якщо ви робите фотографію, зробіть її корисною. Й попереднє дослідження є важливою частиною підготовки для будь-якого довготривалого фотопрєкту — не лише пов’язаного з екологією. Усі троє також зійшлися на тому, що тривалий проєкт дає більше можливості створити всебічний та інформативний контент, аніж один окремий знімок. 

Photo Tips From Santa Fe. Фотограф National Geographic Джонатан Айріш ділиться своїми висновками після одного з воркшопів. Його поради більш технічні: використовуйте усі частини кадру для того, аби розповісти історію (передній план, середній і дальній), простежте за тим, аби ваше фото дійсно розповідало історію, розвивайте уважність до деталей. На думку фотографа, саме ця остання навичка важлива для роботи над фотоесе. 

Усі фото: Олеся Саєнко

Цей текст створено в рамках програми міжредакційних обмінів Journalism Exchange Program за підтримки Національного фонду на підтримку демократії  NED. Більше про JEP читайте тут.