10 інстаграм-сторінок, де фотографії розповідають важливі історіїі роблять це красиво.

Instagram уже тривалий час тримається серед лідерів популярних сайтів України. Користувачі та рекламодавці все більше мігрують з Facebook до Instagram. Тож ми пропонуємо додати у вашу стрічку трохи якісних акаунтів —  перевірених, адже й самі на них підписані. У добірці ви знайдете не тільки гарні фотографії, а й подекуди історії, що залишились за кадром. Часто вони не менш цікаві, ніж самі фотороботи. 

Трохи помріяти допоможуть неймовірні пейзажі, піднімуть настрій — емоційні розповіді чи тварини, а замислитись —  космос. Усе це на інстаграм-сторінках нашої добірки.

1. Magnum Photos

Magnum Photos  — це сторінка відомої міжнародної фотоагенції. На ній публікують багато репортажних знімків. Magnum створили 1947 року, щоби фотографи могли зберігати та захищати власні права на фотографії.

Чим цікава ця сторінка? На ній є різноманітні роботи фотографів з усього світу: від проєкту «Зона» про тюрми та колишні трудові табори Сибіру до проєкту «Слухай» про проблеми, з якими стикаються співачки в Ірані.

2. Reuters

Reuters —  це одне з найбільших у світі новинних агентств, яке працює вже понад 150 років. І хоча головний офіс знаходиться в Британії,  зі сторінки можна дізнаватись новини всієї планети.

Фотографії тут правдиві, без прикрас. Можна побачити тисняву з демонстрантів і поліції в Індії, і водночас поцілунок перших у світі жінок, що одружилися. А в рядку з описом сторінки редакція щоразу виносить історію, яка, на їх думку, варта уваги.

3. Associated Press

Ще один інстаграм-акаунт із репортажними фото. Оскільки це найбільше інформаційне агентство США, багато новин стосуються цієї країни. Фотографи Associated Press майстерно зображають найцікавіший момент: і радісний вираз обличчя південнокорейського режисера Бонга Джо-хо на врученні «Оскара», і як рішуче спікерка Палати представників Ненсі Пелосі розриває промову Трампа.

5. World Press Photo

World Press Photo —  некомерційна організація, що займається проведенням найбільшої й найпрестижнішої щорічної премії з фотожурналістики. Після конкурсу роботи переможців представляють на виставці, яку щорічно відвідує понад два мільйона людей у 45 країнах. 

Але інстаграм-сторінка World Press Photo більше про історії, що стоять за кожним фото. Чого тільки вартують зображення рюкзака й пакету на чорному фоні — речі мігрантів, що з великими зусиллями перетинали кордон. А проєкт Джоани Торо про спільноту ЛГБТК+ нагадує про дискріманцію, яка все ще існує в США.

6. National Geographic

Національне географічне товариство, у якому спочатку було 33 дослідники, й яке з часом перетворилось у всесвітньо відомий бренд  National Geographic. Тепер організація має власний журнал, телеканал і кінокомпанію. 

Знайдіть  для цього акаунту більше часу, щоби як слід роздивитися Чумацький Шлях над Еверестом, гнізда білих печерних перлин та одразу дізнатися що це. National Geographic більше, ніж сторінка про гарні пейзажі й тварин.  Погляньте як в Африці ветеринар готується прийняти чорного носорога з гелікоптера, і ви зрозумієте.

6. Nasa

Nasa  — агентство уряду США, засноване 1958 року для досліджень космосу й космічних польотів. 

В описі сторінки написано: дослідіть Всесвіт і відкрийте для себе нашу рідну планету. І цим все сказано. Фотографії  далеких планет, загадкових галактик, усміхнених аеронавтів…Вони нагадують: є щось більше за роботу й новий сезон «Статевого виховання». Що наше життя таке коротке, у порівнянні з життям зірки. Й тому ці фотографії просто космос!

7. GoPro

Сторінка цього бренду змушує прокинутись внутрішнього шукача пригод і відкласти грошей на Буковель, щоб «катнути» на лижах. Звичайно, кожна фотографія знята на камеру GoPro. Її придумали спеціально для екстремалів, щоб якомога якісніше зобразити занурення в океан, спуск сніжним хребтом або стрибок з парашутом. Усе це й варто шукати в цьому акаунті.

8. Street Photo International

Сторінка з величезною кількістю вуличної фотографії. При чому, роботу будь-кого можуть опублікувати на цій сторінці, варто лише поставити хештеґ.

 Кожного тижня тема фотографій змінюється. Так, найновіші фото присвячені кольору. Так на сторінці з’явилися фото подвір’я індійського будинку з різнокольоровим одягом біля нього, чоловіка в яскравому музеї, що дивиться на зображення жіночих грудей, або хлопчика у фотобудці. Це та сторінка, де, напевно, і не треба зайвих слів: можна роздивитися зображення й дізнатися  достатньо.

9. Beautiful destination

Цей тревел-бренд поставив собі за мету надихати людей на подорожі —  так написано на сторінці. Стежити за нею вам буде вдвічі приємніше, якщо ви розділяєте погляди Ґрета Тунберґ —  адже ця компанія підтримує захист довкілля, і навіть була  партнером кліматичного тижня в Нью-Йорку.

Тут публікуються неймовірної краси міста й приголомшливі пейзажі. Немовби подорожуєш зі смартфоном у руках.

10. MoMA The Museum of Modern Art

Як ви ставитеся до сучасного мистецтва? Можливо, вам сподобається, якщо зазернете в акаунт Нью-Йоркського Музею на Мангеттені. Він є одним із найавторитетніших музеїв сучасного мистецтва.

На сторінці можна побачити не тільки цікаві картини, а й почитати про митців, що їх створили. Подекуди це всесвітньо відомі художники: Густав Клімт, Сальвадор Далі, Казимир Малевич та інші. Що найголовніше, усі мистецькі твори, які публікуються на сторінці, мають актуальний підтекст. Як з цією скульптурою афганського дизайнера Масуда Хасані. Нею він розкритикував владу, політичні й економічні структури та війну.

Авторка: Оксана Кривіцька

Фото на головній: Pixabay