10 must read каналів у Telegram для журналістів та редакторів.

Професійного журналіста визначає не лише те, як він пише, а й скільки та що він читає. Ми підібрали для вас 10 каналів у Telegram, які прокачають вас у всьому: від редагування тексту до дистрибуції та дизайну. В цих каналах є короткі інструкції та конспекти, інтерв’ю з фахівцями, контент для розвитку хорошого візуального смаку та аналітика про digital. Окрім того, Telegram посідає третє місце серед п’ятірки найпопулярніших мобільних месенджерів в Україні (дані Kantar TNS). Тож це ще й поширений канал споживання інформації для багатьох юзерів. Інакше кажучи, в багатьох з вас є Telegram, а ми знаємо, що корисного в ньому можна почитати.

Vector

Vector беруть інтерв’ю у бізнесменів та стартаперів, здебільшого зі сфери медіа чи ІТ. У них можна знайти для себе нові ідеї щодо маркетингу та креативу — іноді це такий вибуховий коктейль, що може підштовхнути й до повного перегляду життєвих принципів. Vector також публікує новини зі світу діджитал-бізнесу, аналізує ринок та ключових гравців.

Навіщо підписатися? Якщо не для зручності, то принаймні для коротких постів, яких немає на сайті. Наприклад, цифри дня та стислі підсумки досліджень.

Digital Jam

Цей канал пише про все у галузі діджитал: від таргетингу в соцмережах до кириличної типографії та хештегів у LinkedIn.

Навіщо підписатися? Багато статистичних досліджень та аналізу алгоритмів у соцмережах, зібраних з усієї мережі. Наприклад, який найкращий час для публікації у Facebook та як налаштувати банерну рекламу.

Media Lab

Це медіа про медіа. Вони розповідають про незвичайних людей з галузі журналістики, надихаючі проєкти, лайфхаки, побудову роботи між редакторами та авторами, а також просувають дотримання журналістських стандартів.  

Навіщо підписатися? Канал робить якісний моніторинг того, як розвивається український ринок медіа, а також робить підбірки корисних ресурсів для медійників та сатиричні тести.

Telegraf.design

Хоча цей канал про дизайн, читати його варто не лише дизайнерам, а усім, хто виховує в собі гарний смак та цінує естетику.

Навіщо підписатися? Як би ви не любили свої тексти, медіа сприймається насамперед як картинка. Цей канал прокачає ваше розуміння естетичного та допоможе не відставати від трендів того, як має виглядати сучасне видання.

Медиаборщ!

Це ще одне медіа про медіа, але канал виходить за рамки журналістики та фокусується на професійному підході до дистрибуції, таргетингу та роботі алгоритмів.

Навіщо підписатися? Матеріали підштовхують подивитися на виклики медіа очима професіоналів, які вже давно працюють в цій індустрії. Цей канал зацікавить «просунутих» медійників та тих, хто «активно лежить у цьому напрямку».

Setters

Setters — це канал однойменного російського комунікаційного агентства. Сама компанія займається просуванням брендів, промокампаніями та співпрацею з інфлюенсерами. 

Навіщо підписатися? Вони публікують короткі гайди-конспекти для вузьких спеціалізованих завдань — як створити бриф для розробки сайту, як тестувати ідеї чи які рекламні можливості є у різних соцмереж.

Прим. пер.

Це щотижневий журнал про редагування та переклад, на створення якого надихнула книга Михайла Гаспарова «Записки и выписки». Публікації можуть бути про будь-що — від правопису до вдало перекладених заголовків книг.

Навіщо підписатися? Рерайтинг новин, переклад термінів — всі ми хоч раз сиділи і не знали, як розповісти про шведський köpskam (до речі, це слово означає сором, пов’язаний з покупками або споживанням). Читайте на каналі про різні філологічні тонкощі та теорію перекладу.

Пиши, соблазняй та Главред

Обидва канали веде Максим Ільяхов, автор книги «Пиши, скорочуй». Тут він публікує свої поради щодо написання та редагування текстів, а також створення сильного тексту, «що продає».

Навіщо підписатися? Тут немає теорії, канал присвячений практичним та прикладним порадам. Усі вони розглядаються на вдалих та невдалих справжніх кейсах. Це також допомагає моніторити ринок та підглядати за конкурентами.

Технологии, медиа и общество

Цей канал доводить, що сюжети з «Чорного дзеркала» скоро можуть справдитися. Загалом, це науково-популярний канал, що оглядає нові досягнення у технологіях і те, як вони задають напрямок розвитку для суспільства. Здебільшого це штучний інтелект, діп фейки та досягнення техкорпорацій.

Навіщо підписатися? Ви б підписалися на канал, присвячений одній лиш big data? Навряд чи. А ось автор каналу таке відстежує. Тому якщо на подібному каналі буде хоч один пост, дотичний до медіа та суспільства, він його перешле вам. Окрім майданчика, де зібрані оригінальні публікації, це ще й ефективний інструмент для моніторингу.

Авторка: Єлизавета Кухарська

Зображення: Telegram