Голландський художник Ян Вермеєр — автор однієї з найбільш упізнаваної картини сучасності «Дівчина з перловою сережкою». Про те, що у художника були гроші, свідчить якість його фарб. Синій колір хустки на голові героїні створено за допомогою ультрамарину — одного з найдорожчих барвників XVII століття.
Картини Вермеєра могли собі дозволити тільки заможні меценати. Однак після того, як у 1672 році почалась франко-голландська війна, матеріальне положення художника погіршилось. Через конфлікт попит на картини різко впав. Коли Вермеєр помер, його дружина та 11 дітей залишились без спадку, зате зі значними боргами.
За словами мистецтвознавців, художник мав проблеми з продуктивністю та замовниками — писав не більше двох картин на рік, а продавав їх тільки місцевим меценатам. На сьогоднішній день відомо лише про 34 роботи Вермеєра.
Якби не коронавірус, в Україні рівень абсолютної бідності серед сімей з дітьми впав би до історичного мінімуму — 32,9%. Натомість він виросте до 51-58% через економічні наслідки пандемії,
дає оцінку ЮНІСЕФ. В Україні законодавством
передбачена матеріальна допомога для батьків, але її зазвичай недостатньо. Слід звернути увагу на послуги для таких сімей, а якщо ви займаєтеся творчістю — на майданчики для продажу своїх робіт.